Nakrycia głowy w kinie
44.jpg

Nakrycia głowy w kinie

Kino od wieków kształtuje kulturę, a aktorzy grający w filmach stają się kultowymi postaciami. Ich wyrazisty styl inspiruje i zachwyca. Ich nakrycia głowy również. Do dziś nie znając fachowych ich nazw nazywamy je od postaci z którymi nam się kojarzą. Na przykład kapelusz Indiany Jones'a lub melonik Charliego Chaplina to już ikony. Dziś przyjrzymy się i opowiemy o kilku najbardziej rozpoznawalnych nakryciach głowy ze świata kina.

Indiana Jones

Nosi fedorę wykonaną z filcu. Jego kapelusz posiada dość nietypowy kształt poprzez lekko podwyższoną główkę. Jako archeolog i poszukiwacz przygód często wędrował po ciepłych krajach, w których kapelusz filcowy na pewno byłby utrapieniem, jednak trzeba przyznać że do Indiany pasuje idealnie. W prawdziwym życiu na pewno sprawdziłaby się idealnie chociażby panama wykonana z trawy ekwadorskiej.

Blues Brothers

Czarne garnitury, wąskie krawaty i kapelusze trillby z wąskim rondem. Oto rozpoznawalny styl Braci Blues. Trillby to kapelusz z lekko pochylonym rondem i podwinięty z tyłu. Może być wykonany zarówno z filcu skórzanego, wełnianego, jak i bardziej lekkich materiałów, np. wiskoza.

Nikodem Dyzma

Roman Wilhelmi, który wcielił się w postać Dyzmy, człowieka z prowincji o wielkim szczęściu, ubrano w doskonale do niego pasujący kapelusz typu Homuburg, z wysoką zaokrągloną główką i podwiniętym wąskim rondem.

Śniadanie u Tiffaniego

Każdy ma w głowie obraz eleganckiej, a przy tym zalotnej Audrey Hepburn w typowo kobiecym kapeluszu z szerokim rondem. Model który nosiła w filmie to typowo wyjściowe, eleganckie nakrycie głowy. Kapelusz z zaokrągloną główką oraz szerokim, opadającym rondem jest doskonałą ozdobą dla eleganckiej kobiety. Takie kapelusze dostępne są zarówno w wersji filcowej jak i lżejszych, np. słomkowych.

Peaky Blinders

Warto zaznaczyć, że oprócz rozmaitych kapeluszy, wśród gwiazd ekranu pojawiają się równie często kaszkiety. Doskonałym przykładem są członkowie gangu z Birmingham, których znakiem rozpoznawalnym stały się modne szczególnie jesienią szare kaszkiety hatteras herringbone, czyli model składający się z ośmiu paneli oraz we wzór jodełki.


ZOBACZ ELEGANCKIE NAKRYCIA GŁOWY

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl