POLKAP - kapelusze ze Skoczowa
50.jpg

Historia Skoczowskiej Fabryki Kapeluszy Polkap S.A. rozpoczęła się w 1924 roku. Wtedy kapelusznicza firma Hückel Sohne otworzyła swoją filię w Skoczowie. Na początku produkcja odbywała się sezonowo. Dziesięć lat później w fabryce zatrudniano 230 pracowników, natomiast w pełni sezonu nawet 450. Produkowano wtedy głównie męskie kapelusze z filcu włosowego, które posiadały różne wykończenie powierzchni, kapliny oraz stożki na damskie kapelusze i berety.

W 1945 roku pracownicy zaczęli remontować hale wytwórni oraz sprowadzać maszyny. W tym samym czasie skoczowską filię przejęło państwo. Rozpoczął się systematyczny rozwój fabryki kapeluszy.

W 1972 roku wyprodukowano milion kapeluszy. Zatrudniano wtedy 1100 pracowników. Cały czas rozwijano i modernizowano zakład, budowano nowe hale. W roku 1971 ogłoszono konkurs, w wyniku którego wyłoniono najlepszą nazwę dla wytwórni. Od tamtej pory oficjalna nazwa to Skoczowska Fabryka Kapeluszy “Polkap”. W 2005 roku fabryka trafia w ręce prywatnych udziałowców.

W 1957 roku pracownicy fabryki wpadli na pomysł wykorzystania odpadów- skórek zajęczych oraz króliczych do produkowania skóry ze sztucznym licem. W tym celu uruchomiono zakładową garbarnię. Zaczęto produkować skóry, z których potem powstawały portfele, torby, rękawice.

Sławę jednak firma Polkap zdobyła przede wszystkim dzięki swoim ręcznie wykonywanym kapeluszom. Kunszt rzemieślników, których firma zatrudnia znany jest w Polsce oraz poza jej granicami. Kapelusze Polkap są wyznacznikiem stylu, gustu oraz najwyższej jakości za rozsądną cenę.


ZOBACZ KAPELUSZE POKAP W NASZYM SKLEPIE

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl