Jak wybrać odpowiedni kapelusz?
8.jpg

Czy model kapelusza ma znaczenie?

Oczywiście odpowiedź brzmi tak. Dobrze wiedzieć, na jaką okazję wybrać określony model kapelusza, tak aby nie popełnić faux pas lub po prostu po to, by popisać się znajomością etykiety.

Eleganckie kapelusze

Generalnie rozróżniamy kilka typów nakryć głowy. Są kapelusze wizytowe oraz wieczorowe np. Stetson Penn lub Klasyczna Panama. Wyróżniamy też kapelusze spacerowe , np: Trilby Woolfeltlub Fedory Panizza w różnych odcieniach.


Kapelusze na lato

Podczas gorącego lata sprawdzą się natomiast kapelusze plażowe (słomkowe fedory Stetson) oraz wykonane z lekkiej bawełny. Idealnym rozwiązaniem dla osób aktywnych będą czapki z daszkiem, tzw bejsbolówki


Kapelusze wieczorowe

Wieczorami z reguły nie nosi się większych kapeluszy, tak więc po oficjalnym spotkaniu dobrze jest zmienić go na coś mniejszego, np. fascynator albo opaskę Seeberger, które są nakryciami koktajlowymi, i w których poczujemy się swobodniej podczas przyjęcia.

Jaki kolor kapelusza wybrać?

Dobrze jest również wiedzieć, jaki kolor kapelusza wybrać. Nie warto zjawiać się na ślub całemu w bieli. Warto również zdawać sobie sprawę z oddziaływania danego koloru, i dobierać go świadomie oraz intuicyjnie. Niebieski lub granatowy doda nam nieco powagi i profesjonalizmu, czerwony i bordowy ożywi lub doda majestatu, natomiast delikatny beż lub pudrowy róż będzie opcją tyle bezpieczną, jak i kojarzącą się z elegancją w lekkim wydaniu.

Zrezygnujmy również z szerokich rond w miejscach, w których mogą one przeszkadzać innym, czyli np. w teatrze. Tam bardziej sprawdzi się mały fascynator lub skromny toczek. Nieograniczone możliwości daje nam z kolei impreza w plenerze, czy pobyt na plaży. Efektownym dodatkiem, idealnym na koncert czy wypad do klubu jest kapelusz pork pie, np. Stetson Pork Pie Woolfelt , dekoracyjny kapelusz z wąskim rondem, kojarzący się z jazzmanami.Kapelusze na plażę

Podczas wakacji warto pomyśleć nie tylko o stylu, ale i ochronie głowy oraz funkcjonalności kapelusza. W klimacie ciepłym i wilgotnym polecamy wybierać modele ze słomki, lub z filtrem UV i wentrylacją, np. Stetson Traveller Seagrass . Dobrze sprawdzą się modele crushable, czyli takie które możemy zwinąć i włożyć do torebki (Kapelusz Stetson Trilby Toyo). Ważne aby materiał był łatwo schnący a przy tym przepuszczał powietrze. Na mrozy zaopatrzmy się wprost przeciwnie, w filcowe kapelusze, lub z dodatkowym wewnętrznym ociepleniem.


Dodatkowa wskazówka: warto mieć oko na polityków, monarchów państw oraz osoby wpływowe. Ich etykieta jest zawsze dobrze przemyślana. To, jakie nakrycia głowy wybierają celebryci jest bardzo dobrze przemyślane i nie jest dziełem przypadku tylko całej armii stylistów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl