Sprawdzone metody dbania o wełniany kapelusz- poradnik jesień 2021
Sprawdzone metody dbania o wełniany kapelusz- poradnik jesień 2021

Wełniany kapelusz to wyjątkowe nakrycie głowy i dodatek do wszelkich jesiennych stylizacji. Aby służył nam przez długie lata należy odpowiednio o niego dbać. Przede wszystkim nie powinno się nim rzucać lub kłaść na niego żadnych przedmiotów, ponieważ w wyniku tego może ulec zdefasonowaniu/ odkształceniu. Oczywiście niektóre kapelusze posiadają certyfikat tzw. „crushable”, oznacza to, że kapelusz można zgniatać lub składać i spakować na przykład w podróż do walizki. Natomiast nie należy tego nadużywać.

Kapelusz wełniany należy czyścić szczotką z miękkim włosiem. W ten sposób wymiata się kurz, pył i wszelkie paproszki. Można do tego celu użyć też popularnej rolki do czyszczenia ubrań z taśmą klejącą. Aby wybawić plamę z kapelusza można w tym celu użyć delikatnej gąbki zamoczonej w wodzie, a następnie wyciśniętej. Jeśli kapelusz pod spodem posiada bawełniany potnik, można go ręcznie delikatnie wyczyścić wodą z mydłem. Potem trzeba odwrócić kapelusz do góry nogami i pozostawić do wyschnięcia. Nigdy nie pierz kapelusza w pralce.

Większość kapeluszy wełnianych jest wodoodporna, posiada wewnątrz informację i napis „water repellent”. Oznacza to, że kapelusz jest odporny na lekki deszcz i niepogodę. Natomiast nadal trzeba na kapelusz uważać i nie wystawiać go na wielką ulewę.

Wełniany kapelusz należy odpowiednio przechowywać, najlepiej w osobnym pudle lub półce w szafie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl