Damskie zimowe nakrycia głowy- sezon 2022
Damskie zimowe nakrycia głowy- sezon 2022

Istnieje wiele rodzajów damskich zimowych nakryć głowy: kapelusze, toczki, czapki, berety. W zależności od indywidualnego stylu, okazji lub upodobań kolorystycznych każda kobieta może dobrać coś dla siebie. Zimowe nakrycie głowy jest dodatkiem uzupełniającym stylizację, ale przede wszystkim ma za zadanie chronić głowę przez zimnem.

Kapelusz jest coraz chętniej wybieranym zimowym nakryciem głowy. Kapelusze zimowe zazwyczaj wykonane są z wełny lub włosia króliczego. Świetnie wyglądają w zestawieniu z eleganckim płaszczem. Kapelusze występują w różnych kształtach i kolorach oraz posiadają ronda o różnorodnych szerokościach. Główka kapelusza może być okolona kolorową taśmą lub skórzanym paskiem, czasem posiada też z boku naszytą kokardę. Najbardziej popularnym i kobiecym kapeluszem jest ten posiadający szerokie, lekko falujące rondo oraz okrągłą główkę. Również często wybieranym modelem kapelusza jest dobrze wszystkim znana fedora, która kiedyś była typowo męskim fasonem. Natomiast już od pewnego czasu noszona jest również przez kobiety. Fedora charakteryzuje się odpowiednio uformowaną główką oraz rondem średniej szerokości, które z tyłu jest lekko wywinięte do góry, a z przodu proste.

Czapki zimowe zazwyczaj wykonane są z wełny. W tym sezonie królują ciepłe czapki o grubym splocie, zrobione na drutach. Mogą być wykonane również z wełny peruwiańskiej. Takie czapki stanowią świetne uzupełnienie stylizacji w połączeniu zarówno z płaszczem, jak i kurtką. Można je nosić w mieście, ale też sprawdzą się w górach i na stoku narciarskim. Czapki występują w wielu pięknych żywych barwach.

Beret kiedyś wybierany głównie przez starsze Panie, dzisiaj noszony jest przez kobiety w każdym wieku, również nastolatki. To klasyczne nakrycie głowy zimą pasuje głównie do płaszcza. Najmodniejsze berety posiadają na górze krótką antentkę, ale są również berety bez antenki oraz berety o kształcie tzw. "oversize". Beret na głowie można dowolnie formować, nosić naciągnięty na uszy lub bardziej na szczycie głowy i przekrzywiony lekko na bok.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl