Najciekawsze fasony na zimową pogodę- poradnik 2022
Najciekawsze fasony na zimową pogodę- poradnik 2022

Wśród zimowych kobiecych i męskich nakryć głowy można wyróżnić w szczególności czapki, kapelusze i kaszkiety. Każde z nich występuje w różnych kształtach oraz fasonach. Istnieją fasony modne oraz fasony klasyczne, ponadczasowe, które zawsze będą aktualne i chętnie noszone na głowie.

Zimowe nakrycie głowy ma za zadanie nie tylko chronić głowę przed chłodem, ale również uzupełniać i urozmaicać stylizację. Jednym z najciekawszych, a jednocześnie klasycznych nakryć głowy jest dobrze wszystkim znany beret. W klasycznej odsłonie beret jest dosyć płytki oraz posiada na szczycie krótką antenkę. Natomiast od niedawna beret można również kupić w kształcie "oversize". Dany beret jest znacznie bardziej obszerny, posiada kształt pieczarki. Ze względu na fason, beret można dowolnie formować i układać na głowie, a nadmiar materiału spuścić na bok głowy, lub do tyłu.

Jeśli chodzi o kapelusze damskie to obecnie najciekawszym fasonem jest kapelusz z dużym rondem i okrągłą główką. Rondo może być sztywne lub miękkie i falujące. Główka może być okolona zwykłym prostym paseczkiem lub szeroką taśmą z okazałą kokardą. Kapelusze z dużym rondem dostępne są w wielu różnych kolorach, nie tylko stonowanych i klasycznych jak czarny lub granat, ale również bardziej fantazyjnych, jak czerwony czy róż. Taki dodatek będzie idealnym uzupełnieniem do stylizacji w połączeniu z eleganckim, zimowym płaszczem.

Wśród męskich kapeluszy zdecydowanie króluje klasyczna fedora. Jednak nawet tak klasyczne nakrycie głowy może występować w ciekawszej odsłonie oraz oryginalnych kolorach. Tak, jak na przykład widoczny poniżej kapelusz marki Polkap w pięknym zielonym odcieniu. Fedora posiada charakterystycznie uformowaną główkę oraz rondo, które z tyłu podwinięte jest do góry, natomiast z przodu skierowane delikatnie ku dołowi. Fedora uchodzi za bardziej męskie nakrycie głowy, natomiast w ostatnio można ją coraz częściej zaobserwować również na głowach kobiet.

                                                   

Wśród kaszkietów obecnie najciekawszy fason stanowi hatteras, który jest zbudowany z ośmiu paneli połączonych na górze małym guziczkiem oraz posiada krótki daszek niewystający poza linię całości. Hatteras stał się jeszcze bardziej popularny za sprawą znanego serialu Peaky Blinders, którego bohaterowie noszą kaszkiety o tym kształcie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl